Lijnwandeling van Voerendaal naar Nuth voor de liefhebber van vergezichten en kastelen. De wandeltocht gaat langs vijf kastelen, langs de Huisbergerbeek en de Geleenbeek. De kastelen die bezocht worden zijn: Kasteel Cortenbach, Kasteel Puth, Kasteel Rivieren, Kasteel Wijnandsrade en Kasteel Hoensbroek.
Wandeltocht door GrensPark Kempen-Broek op de grens van Nederland en België. De wandeltocht gaat onder andere door de natuurgebieden het Areven, Stramprooierheide en in het Stramprooierbroek langs de Abeek een beekje dat de grens met Nederland vormt.
Wandeltocht langs de Haelense Beek die stroomafwaarts bij de bebouwde kom van Grathem Uffelse Beek heet, verder gaat de wandeltocht door de Beegderheide en het Exatenbosch.
Wandeltocht door het Aastbroek en Broekhuizerweerd, over de Swolgender Heide en door het Schuitwater. Aastbroek is een natuurgebied dat bestaat uit kleine weilanden. Broekhuizerweerd is ontstaan na kleiwinning voor de ophoging van de kades, hierdoor heeft de Maas meer grip gekregen op dit gebied en is in enkele jaren tijd een bijzonder stukje riviernatuur ontstaan. De Swolgender Heide is een mix van bos en heide met een opvallende overgang naar een oude Maasmeander het Schuitwater een gebied dat bestaat uit broekbos, moeras en open water.
Wandeltocht door het bosgebieden het Raaybos en de Kesselse bergen, het Dubbroek en door de Maascorridor, de Romeinenweerd en het Beckterveld.
Ontdek het glooiende Zuid-Limburgse heuvelland op deze gevarieerde wandeling vanuit het buurtschap Honthem. Via verharde en onverharde paden slingert de route langs akkers en boomgaarden naar het gehucht Bruisterbosch, met onderweg prachtige vergezichten over het plateau van Margraten — zonder dat je daarvoor zware hoogtemeters hoeft te overwinnen. Een bijzonder en indrukwekkend moment tijdens deze wandeling is het bezoek aan de Amerikaanse Begraafplaats Margraten, waar 8.301 Amerikaanse soldaten begraven liggen. Twee onbekende soldaten delen één graf, en één graf blijft leeg: het lichaam van PFC Joseph Fletcher Hill werd op 28 april 2001 teruggebracht naar Amerika. Een plek die stilte en bezinning afdwingt, midden in een van de mooiste landschappen van Limburg.
Een bosrijke lijnwandeling van Weert naar Maarheeze. De lijnwandeling gaat via de IJzeren Man, over de Boshoverheide, naar de Weerter- en Budelerbergen om vervolgens via het Weerterbos en Hugterheide te eindigen in Maarheeze.
Wandeltocht door het Leudal, landgoed De Bedelaar, het jonge landgoed Heijerhof en het Exatenbosch. Tijdens de wandeltocht passeert men drie beken de Roggelse Beek, de Tungelroysche Beek die stroomafwaarts de Leubeek heet en de Haelense Beek.
Wandeltocht door het Blakterbeekpark, de Heesbeemden, het Van Zwienen Bos, de Elsbeemden en langs de Groote Molenbeek.
Wandeltocht door het Spaanse Bos, de Nederpeel, de Grote en de Kleine Moost en de Waterboem.
Wandeltocht langs het riviertje de Geul en over de hellingbossen in het Geuldal. De wandeltocht gaat langs het riviertje Geul, langs de Curfsgroeve en door de natuurgebieden de Dellen en het Meerssenerbroek.
Wandeltocht door landgoed Beijlshof, het Leudal, landgoed De Bedelaar en het beekdal van Haelense Beek dat grenst aan het Exatenbos.
Wandeltocht over de hellingbossen in het Geuldal en door het Ingendael naar kasteel Sint Gerlach. De wandeltocht gaat door het Meerssenerbroek, de hellingbossen De Dellen, langs de Curfsgroeve, door de Bergse Heide met de Meertensgroeve en door het Ingendael langs het riviertje de Geul.
Wandeltocht door het Nationaal Park De Meinweg. De Meinweg bestaat uit een voor Nederland bijzonder terrassenlandschap met steile overgangen tussen deze terrassen. Dit unieke landschap is in de loop van tienduizend jaren ontstaan door inschuring van het water van de Maas in combinatie met drie breukvlakken in de aarde die door het nationaal park lopen, onder andere de Peelrandbreuk.
Wandeltocht vanuit het centraal station in Maastricht langs beek de Jeker met in het Jekerdal Château Neercanne om vervolgens over de Sint Pietersberg met een bezoek aan de ENSI groeve en Fort Sint Pieter weer terug te keren naar het station.
Wandeltocht door het bosrijke deel van Nationaal Park de Meinweg, langs de Rode Beek die de grens met Duitsland vormt en het riviertje de Roer. De Rode Beek is een mooi meanderend beekje, dat net over de grens in Duitsland ontspringt. Het vormt de rijksgrens tussen de buurtschap Vlodrop Station en het dorp Vlodrop ca. 5 km verderop. Aan dit beekje staan twee watermolens: de Dalheimer Mühle aan Duitse zijde en de Gitstappermolen aan de Nederlandse kant.
Wandeltocht door ’t Ham in het beekdal van de Groote Molenbeek en Kasteelpark Ter Horst.
Het Gerendal is een natuur- en wandelgebied in Valkenburg a/d Geul. Tijdens deze korte maar pittige wandeling kom je langs de plaatselijke orchideeëntuin en gaat het verder langs hellingbossen, hoogstamboomgaarden, weilanden en heggen. De grazende kudde Mergellandschapen maken dit idyllische landschap compleet.
Wandeltocht door natuurgebied Areven, het beekdal van de Tungelroyse Beek en het bosgebied de Tungelerwallen.
Deze grensoverschrijdende wandeling gaat door het ongerepte Swalm Broek met onderweg bossen, heide en moeras met de meanderende Swalm als één van de blikvangers.
Deze wandeling door het Bergerbos gaat afwisselend over glooiende rivierduinen door naald- en loofbos en heidevelden met vennetjes als het Quin en het Zevenboomsven. Midden op de Afferdense Duinen kom je langs een twaalf meter hoge uitkijktoren. Vanop de top heb je een prachtig uitzicht.
Deze korte wandeling in het Kempen-Broek gaat door een mooi stukje natuur over een knuppelpad naar een ven met kijkwand. Daarnaast kom je langs windmolen De Hoop en aan het vertrekpunt kan je een kijkje nemen op het kleine oorlogskerkhof van Swartbroek.
Wandeltocht die in het teken staat van beekdalen. Men komt langs drie beekjes de Haelens Beek en in het natuurgebied het Leudal langs de Leubeek en de Roggelse Beek.
Wandeltocht door de Mookerheide, boswachterij Groesbeek en door het natuurgebied de Sint-Jansberg. De Mookerheide ligt op een uitloper van de Nijmeegse stuwwal en kent forse hoogteverschillen. Hierdoor heeft men op sommige punten prachtige vergezichten over het land van Cuijk.
Wandeltocht door het Bergerbos, Broedersbosch, landgoed Bleijenbeek, de Eckeltse Bergen en het Eckeltse-beekdal in het noordelijk deel van Nationaal Park de Maasduinen.
Wandeltocht door de natuurgebieden de Krang, het Heijkersbroek en Ellburg.
De wandeltocht start in de plaats America, een klein van oorsprong heideontginningsdorp, en gaat vervolgens door De Schadijkse Bossen.
De wandeling gaat langs de rand van het Nationaal Park De Meinweg naar het natuurreservaat De Turfkoelen. Aan kasteel Daelenbroeck gaat het in de richting van de meanderende Roer en de Rode Beek. Even over de grens met Duitsland kom je aan de Effelder Waldsee.
Wandeltocht door het landgoed Bleijenbeek, de Eckelse Bergen, langs het Eendenmeer op de Gemeenteheide en langs het Driessenven in de Bergerheide.
Stap mee op een gevarieerde wandeling door het bosgebied Marisberg, peelrestant 't Zinkske en de natuurgebieden 't Molentje en Het Kwakvors. Onderweg volg je regelmatig de oevers van het Kanaal van Deurne en de Helenavaart — twee kanalen die ooit werden gegraven om de Peel te ontwateren ten behoeve van de turfwinning. Een tocht vol natuur, geschiedenis en peelmysterie.
Wandeltocht door het natuurgebied de Sint-Jansberg en over de Mookerheide. De Sint-Jansberg is een landgoed met beboste hellingen, akkers en weilanden. De Mookerheide ligt op een uitloper van de Nijmeegse stuwwal met prachtige vergezichten.
Een bosrijke wandeltocht door onder andere de bosgebieden het Zwartwater, Ballonzuilbossen, Testrik en de Vliegveldbossen. Alle bosgebieden hebben iets gemeenschappelijks, ze zijn aangeplant op woeste peelgronden ten behoeve van houtproductie. Tijdens de wandeltocht zal men merken dat ze toch veel verschillen van elkaar.
De wandeltocht start bij het Bezoekerscentrum Nationaal Park De Meinweg en gaat door een gedeelte van het Nationaal Park de Meinweg om vervolgens langs de Duitse zijde van de Rode Beek weer terug te keren.
Wandeltocht in het Nationaal Park De Maasduinen door de natuurgebieden Landgoed Arcen, de Ravenvennen en door Barbara's Weerd. De Leeremarksche Heide in natuurgebied Landgoed Arcen en de Lommerheide en Schandelosche Heide in het natuurgebied Ravenvennen zijn gevarieerde bosgebieden met op diverse plaatsen hoogte verschillen door stuifduinen, heide is er weinig te zien in tegenstelling tot wat de namen doen vermoeden.
Wandeltocht door het Maaspark Ooijen-Wanssum, het plaatsje Blitterswijck en het bosgebied Hooge Heide.
Nationaal park De Groote Peel is een prachtig wandelgebied met een rijke natuur. Het voormalige hoogveengebied heeft ook een bijzondere geschiedenis, waarvan nog veel sporen in het veld te zien zijn. De historie van de turfwinning en ander gebruik van het veen leeft ook nog voort in de vele veldnamen.
De wandeltocht start bij het Natuur- en Milieucentrum De IJzeren Man en gaat door het vennerijk recreatie- en natuurgebied De IJzeren Man, het bosgebied ten westen van Altweerterheide en door de rand van de Kruispeel langs de Tungelroyse Beek om via het zandwinningsgebied dat in de toekomst als natuurgebied ingericht wordt en het recreatiegebied De IJzeren Man weer terug te keren naar Natuur- en Milieucentrum.
De wandeltocht gaat door het natuurgebied Sarsven en de Banen, het nieuwe natuurgebied de Kwegt, bosgebied Wellensteyn en een aantal aaneengeschakelde bospercelen rond een landbouwgebied. In een groot deel van het gebied dat bezocht wordt heeft turfwinning plaatsgevonden.
Wandeltocht door de rand van de Meinweg, langs de Rode Beek en het riviertje de Roer. De Rode Beek een mooi meanderende beekje ontspringt net over de grens bij Duitsland en vormt de rijksgrens tussen Vlodrop Station en Vlodrop. Langs het beekje staat een bezienswaardige waterradmolen, de Gitstappermolen, die zo'n 600 jaar geleden gebouwd werd.
Wandeltocht door de Bosserheide en de Bergerheide beide gebieden maken onderdeel uit van het Nationaal Park de Maasduinen. De Bosserheide is een gebied dat bestaat uit naaldbos met kleine open plekken met heide en stuifzand. De Bergerheide bestaat uit naaldbos- en heidegebieden, stuifzanden en een aantal vennen.
Wandeltocht door het Landgoed de Hamert, langs het Gelderns-Nierskanaal en door de uiterwaarden van de Maas in het Nationaal Park De Maasduinen.
Wandeltocht door het natuurgebied Leudal, een bosrijk gebied met beekdalen en een hoger gelegen wat opener gebied met heide. Door het gebied stromen de Leubeek (stroomopwaarts de Tungelroyse Beek) en de Zelsterbeek, de wandeltocht volgt beide beken met op diverse plaatsen leuke hoogteverschillen zoals bij de Litsberg een steile zandwand met aan de voet daarvan de meanderende Leubeek. Op het hoger gelegen deel van het gebied gaat de wandeltocht door het grafveld Busjop, een uitgestrekt grafveld met 17 grafheuvels waaronder een langbed.
Tijdens deze wandeling ga je op verkenning op het Eiland in de Maas. Stevensweert en Ohé en Laak liggen op een eiland tussen twee Maasarmen en dat heeft de historie van beide dorpen beïnvloed.
Ontdek het zuidelijke buurtschap Landsrade op deze gevarieerde wandelroute door het glooiende Zuid-Limburgse landschap. De route voert je langs uitgestrekte akkerlanden en wuivende velden, terwijl de Gulperberg je beloont met een weids uitzicht over het Heuvelland. Rondom Landsrade wandel je rustig langs weilanden en bosranden, met onderweg prachtige vergezichten die het Heuvelland op zijn best laten zien.
Wandeltocht voor de liefhebber van open landschappen. De wandeltocht gaat door het beekdal van de Tungelroyse Beek, Landgoed Beijlshof en langs het beekdal van de Haelense Beek aan de rand van Landgoed Exaten. Een wandeltocht voor de liefhebber van open landschappen.
Ontdek het Reindersmeer in het hart van Nationaal Park Maasduinen — een bijzonder landschap dat zijn ontstaan dankt aan grootschalige zandafgravingen in de jaren zestig. Waar ooit industriezand werd gewonnen voor de betonindustrie, liggen vandaag het diepe Reindersmeer, het Leukermeer en dagstrand Seurenheide. Rondom het 45 meter diepe en 130 ha grote meer speelt de natuur nu de hoofdrol.
Wandeltocht door het grensoverschrijdend natuurgebied Kempen-Broek op de grens van Nederland en België. De wandeltocht gaat door het Smeetshof, de Kettingdijk en de Laurabossen.
Ontdek het gevarieerde landschap rondom het pittoreske dorp Bemelen, gelegen aan de rand van de Maasvallei en het plateau van Margraten, net ten oosten van Maastricht. Deze wandeling neemt je mee langs akkers, kalkgraslanden, groeven, boomgaarden en hagen. Je trekt langs de flank van de imposante Bemelerberg, doorkruist het idyllische Schaandertbosje en wandelt door het waardevolle natuurreservaat Hamster — een tocht vol verrassingen in het hart van het Heuvelland
De wandeltocht begint in de uiterwaarden van de Maas en volgt de Eckelse Beek tot het Bergerbos. Het Bergerbos is een deelgebied van het Nationaal Park de Maasduinen. Het park dankt zijn naam aan de opvallende stuifzandruggen die paraboolduinen worden genoemd.
Het Weerterbos heeft de laatste jaren veel bekendheid gekregen door de aanwezigheid van edelherten. Al snel ontdek je dat het Weerterbos veel meer te bieden heeft. Het is een erg gevarieerd gebied met oude, vochtige loofbossen, enkele mooie vennen en kleine heidegebieden. Aan de westelijke zijde wordt het Weerterbos geflankeerd door droge bossen van Hugterheide. Hier en daar ontdek je nog een stukje heide.
De wandeltocht gaat door de natuurgebieden de Waterbloem, de Kleine en Grote Moost, De Zwarte Peel, de Nederpeel en het Spaanse Bos. De bossen van Waterbloem vormen een afwisselend bosgebied met bosjes, moerassen en graslanden door het gebied stroomt de Roggelsche Beek. Het gebied was tot omstreeks 1850 een groot moerasgebied. De Kleine en de Grote Moost zijn peelrestanten die langs de Noordervaart liggen.
