Selecteer de taal

Langs kasteel Groot Buggenum

Beegderheide

Afstand: 20 km

Tijd: 4u00

Graad: Gemiddeld

Type: Rondwandeling

GPS Track: Ja

Totale stijging: Geen info

Aard: 68% onverhard

Rolwagen: Niet geschikt

Hond: Aangelijnd toegelaten

Markering: Zie PDF routebeschrijving

Wandeltocht langs de Haelense Beek die stroomafwaarts bij de bebouwde kom van Grathem Uffelse Beek heet, verder gaat de wandeltocht door de Beegderheide en het Exatenbosch.

  • Download PDF voor routebeschrijving en kaart van de wandeling.

Kasteel Groot Buggenum.

Routebeschrijving

  • De Haelense Beek heeft een lengte van 11 km en is historisch gezien van groot belang door de kastelen die er langs liggen.
  • De Beegderheide is een gebied met een grote afwisseling aan open heideterreinen en besloten bossen met een groot aantal kleine en grote vennen.
  • Het Exatenbosch en het beekdal van de Haelense Beek vormen samen een landgoed rond het kasteel Exaten.
  • Als bezienswaardigheden komt men langs de Aurora Molen, kasteel Baexem, kasteel Exaten, kasteel Groot Buggenum en de watermolen Grathemermolen.
  • De Aurora Molen is een standerdmolen gebouwd in 1845 en herbouwd in 1971.
  • Kasteel Baexem wordt voor het eerst vermeld in 1244; de huidige gebouwen zijn van 1676, de vleugels zijn in de 18e eeuw bijgebouwd.
  • Kasteel Exaten is een gebouw uit het begin van de 18e eeuw, opgesloten in een complex van 19e eeuwse gebouwen, momenteel in gebruik bij het COA. Op het terrein zijn resten van het versterkte huis De Borg, dat in de vroege Middeleeuwen wellicht een rol speelde in de geschiedenis van het klooster Exaeten.
  • Kasteel Groot Buggenum is in 1889 gebouwd op de fundamenten van een veel ouder kasteel. Nadat het in de Tweede Wereldoorlog ernstig beschadigd raakte, viel het meer en meer in verval.
  • Architect en Düsseldorfse professor H. Hentrich kocht de grond en restaureerde het kasteel naar eigen inzicht, met als resultaat een werkelijk fantastisch bouwwerk. Het pad vanuit Grathem is naar de architect vernoemd.
  • De Grathemermolen is een watermolen met als functie korenmolen; de ombouw is uit 1874. Al in de 14de eeuw was er in Grathem een watermolen.

Kaart & Poi's.

Bereikbaarheid & Horeca.

Vertrekpunt:
6095 BK Baexem Monseigneur Kierkelsplein 19 Johannes de Doperkerk.
Parking:
Parkeren kan op het Monseigneur Kierkelsplein naast de kerk.
Openbaar vervoer:
Bushalte Dorpsstraat.
Website: www.9292.nl
Horeca vertrekpunt:
In de plaats Baexem.
Horeca onderweg:
In de plaats Grathem.

Downloads.

GPS bestand verzenden
Mail GPX

Download Wandelroute

Tip: Gebruikers die ingelogd zijn kunnen het bestand rechtstreeks downloaden. Emailadres niet vereist.

Start Download ×
Wandelfolder verzenden
Mail PDF

Download Wandelroute

Tip: Gebruikers die ingelogd zijn kunnen het bestand rechtstreeks downloaden. Emailadres niet vereist.

Start Download ×

Ontdek meer wandelroutes in de omgeving.